Anasayfa / Uzman Çavuşlar / Uzman Çavuşlar Bordo Bereli Olabilir Mi ?

Uzman Çavuşlar Bordo Bereli Olabilir Mi ?

Bir çok uzman çavuş veya  uzman çavuş adayları bizlere bordo bereli olabilir m? sorusunu sormakta. Bizde siz değerli okuyucularımız için bu yazımızda Uzman Çavuşlar Bordo Bereli Olabilir Mi ? sorusuna cevap vereceğiz. Detaylar yazımızda…

Bir çoğumu biliyoruz ki şuan tüm askeri timler arasında en iyisi bordo bereliler. Takmış oldukları bereden dolayı bu isimi alan Bordo Bereliler ana yeri Ankara Gölbaşı’nda bulunan Özel Kuvvetler Komutanlığı’dır. Bordo Berelilerin kadrosuna genel olarak baktığımız zaman  Subay, Astsubay ve Uzman Erbaşlar’dan meydana gelmekte. Bir çok kişi başta youtuberler bu konu hakkında saçma sapan söylemlerde bulunmaktalar.

Bordo Bereliler Hakkındaki Şehir Efsaneleri Nelerdir ?

Bordo Bereliler hakkında yapılan bir şehir efsanelerinden bir tanesi ise 3 yıl veya 3 buçuk yıl eğitim aldıkları. Her Bordo Berelilerin kendilerine has bir eğitim sistemi bulunmaktadır. Ayrıca eğitimleri 3 yıl değil 9 ay sürmektedir. Fakat eğitimler bunlarla sınırlı değil 9 aylık eğitimlerden sonra belli başlı eğitimler almaya devam etmektedirler. Bordo Berelilerin başlıca eğitimlerine bir göz atacak olursak Komando İhtisas Kursu başta olmak üzere  kurbağa adam ve çeşitli eğitimler almaktalar. Her Bordo Bereli adayının farklı bir kadrosu vardır ve buna göre eğitim görür.

Uzman Çavuşlar Gerçekten Bordo Bereli Olabilir Mi ?

Bundan yaklaşık bir kaç yıl öncesinde  Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesine personel almak amacıyla bazı birlikleri belli tarihlerde ziyaret eder ve çeşitli testlerden geçirdikten sonra mülakatlarla bu kişileri belirlerlerdi. Fakat son zamanlarda bu sistem tamamen değişti diyebiliriz. Artık Özel Kuvvetler Komutanlığı personel seçimlerini direk kendileri değil, adayları özel kuvvetler komutanlığına çağırıp belli başlı duyurularda bulunmakta. Konuyu çok uzatmak istemiyorum sorumuzun cevabına gelecek olursak uzman çavuşlar bordo bereli olabilir. Her yıl belli sayıda açılan personel alımlarına başvuru yaparak bordo bereli adayı olmanız mümkündür. Fakat bordo bereli seçmelerinin çok basit olmadığını söyleyelim. Buna göre eğer ki sizde başvuruda bulunacaksınız ona göre kendinizi hazırlayın. Seçmelere gitmeden önce belli başlı testlere  kendinizi tabi tutmanız çok iyi olacaktır. Seçmelerdeki performansınıza katkı sağlayacaktır.

Sivil Kaynaklı Bordo Bereli Alımları Var Mı ?

Evet daha önceden Özel Kuvvetler Komutanlığı böyle bir şey yapmıştı ve sitesi üzerinden duyurarak subay alımı yapmıştı. Fakat gelecek zamanlarda tekrar böyle bir şey söz konusu olur mu? kesin bir şey söylemek yanlış olur. Bu durumda herhangi bir tahmin yapmakta yanlış olacağından bir şey diyemiyoruz.  Konuyu daha uzun yazmak isterdim fakat ülke olarak pek okumayı sevmediğimizden elimden geldiği kadarıyla özet geçtim. Arkadaşlar bordo berelilerin kadrosu Subay, Astsubay ve Uzman Erbaşlar’dan meydana gelmektedir. Bu konu hakkında yapılan kulaktan dolma bilgilere inanmayın. Biz sizlere bu konuda emin olduğumuz bilgileri sunduk eğer ki bir eksik veya yanlışımız var ise bizlere bildiriniz.

 Sorularınızı yorum yapma kısımında veya   veya soru-cevap kısmından bizlere yöneltebilirsiniz. En kısa süre içerisinde cevap vereceğiz.


Hakkında admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KONULAR

Jandarma Uzman Çavuş Olma Yaş Sınırı Değişti

Jandarma Genel Komutanlığı ihtiyaç duyduğu personel için ilan açarak çeşitli şekillerde personel alımına gitmektedir. Daha …

3 Yorum

  1. kardeşim uzman çavuşum lakin herhangi bir kapalı devre veya msb sitesinden doğrudan özel kuvvetler uzman çavuş alımı açılmıyor nasıl başvuru yapıcaz dilekçeylemi ayrıca kaç yıllık olmamız gerekiyor bilgi verebilir misiniz?

  2. Evliysek bordo bereli olmamizda bi sıkınti olurmu cünku ben onlari evlenmiyor diye duydum yani kisacasi hic bir zaaflari yokmus aileleri bile yok diye duydum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Sorgu: 162
Sure: 1,001