Anasayfa / Sözleşmeli Er Haberleri / Sözleşmeli Er Olanlar Askerlik Yapmış mı Sayılacak?

Sözleşmeli Er Olanlar Askerlik Yapmış mı Sayılacak?

Bir çok sözleşmeli er adayı Sözleşmeli Er Olanlar Askerlik Yapmış mı Sayılacak? mı sorusunu merak etmekteydi. Bizde siz değerli okuyucularımız için bu konuyu iyice bir araştırdık. Şimdi daha fazla uzatmadan sorunun cevabına geçelim.

Sözleşmeli Er Olanlar Askerlik Yapmış mı Sayılacak ,Sözleşmeli er olabilmekte adına bir çok kanunun geçmesi beklenirken bu konu hakkında çok fazla istek oldu diyebiliriz. Bu talepler sonunda bir çok kişinin aklına Sözleşmeli Er Olanlar Askerlik Yapmış mı Sayılacak  sorusu geldi.  Bir çoğumuzun da bildiği üzere ilkokul mezunu olanlarda sözleşmeli er olabiliyor. Peki,Sözleşmeli Er Olanlar Askerlik Yapmış mı Sayılacak? bu sorunun cevabına geçelim şimdi. Örnek vermemiz gerekirse askerdeyken sözleşmeli er olmaya hak kazanan kişiler askerlik bittikten sonra bazı eğitimlerden geçtikten sonra sözleşmeli er olabilmekte.

Ayrıca bundan hariç uzun veya kısa süreli askerlik yapan kişilere de askerlik görevi bittikten sonra sözleşmeli er olma şansına sahipler. Ayrıca bildiğiniz üzere asker olma yaşı 20’dir. Bundan önceki zamanlarda sözleşmeli er olabilmek için askerliği bitirmeniz gerekmekteydi. Çünkü sözleşmeli er yaşı 21’di. Fakat son gelen yasalara göre artık sözleşmeli er olma yaşı 20 oldu. Sözleşmeli er olanlar askerlik yapmış mı sayılacak? sorusunun cevabına gelirsek, askerliklerini daha önce mi yapacaklar daha sonra mı kesin bir şey belli değil. Çünkü sözleşmeli er adayları bir şekilde askerliklerini yapacaklar.

Bu konu hakkındaki sorularınızı soru cevap kısmından bizlere sorabilirsiniz.


Hakkında admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KONULAR

Sözleşmeli Erlikte Firar Etmenin Cezası Nedir?

Sözleşmeli erlikte firar etmenin suçu nedir sorusu birçok sözleşmeli er adayı tarafından merak edilen konuların …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Sorgu: 159
Sure: 1,063