Anasayfa / Son Eklenenler / PÖH Alımında Hangi Şartlar Aranmaktadır?

PÖH Alımında Hangi Şartlar Aranmaktadır?

PÖH Alımında Hangi Şartlar Aranmaktadır?

Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesi üzerinden yapılan açıklama kapsamında 2018 KPSS’nin ardından polis alım ilanlarının yayımlanacağı belirtildi.

2018 KPSS’nin ilk aşaması olan ve 1 milyon 604 bin lisans adayının gireceği Genel Yetenek-Genel Kültür sınavı 22 Temmuz Pazar günü yapılacak. Bu sınav sonucunda alınacak olan P3 puanı lisans düzeyinde mezun olmuş adayların polisliğe başvurmada kullanacakları puan türüdür.

Lisans mezunu adayların yanı sıra ön lisans ve yapılan değişiklikle birlikte artık lise mezunları da PÖH (Polis Özel Harekat) alımına başvurabilecektir. Pek çok aday Emniyetin en gözde mesleği olan PÖH (Polis Özel Harekat) olmak istiyor. Peki PÖH (Polis Özel Harekat) olmak için aranan şartlar nelerdir?  PÖH Alımında KPSS Şartı Var mıdır?

PÖH Olmak İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

  • Lisans, ön lisans veya lise mezunu olmak
  • Lise mezunları için TYT’den 260 puan almış olmak
  • Erkeklerin en az 167 cm, bayanların ise en az 162 cm boyundan kısa olmaması gerekmektedir.

PÖH Alımında KPSS Şartı Var mıdır?

2018 KPSS sonrasında ilanların yayımlanacağı belirtildiğine göre alımlarda KPSS şartı uygulanacaktır. 2016 KPSS puanları geçersiz olacağı için adaylar 2017 ve 2018 puanına göre başvuru yapabileceklerdir.

Başvurusu kabul edilen adaylara yapılacak olan yazılı sınavlar %25, fiziki mülakat (Parkur) %25 ve sözlü mülakat %50 oranında eğitim birimlerine kabul edilmelerinde etkili olacaktır.


Hakkında Uzman Yazar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KONULAR

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alım ilanına …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Sorgu: 148
Sure: 0,971