Anasayfa / Sözleşmeli Er Haberleri / Meclis Uzman Erbaşlara Kadro Meselesi

Meclis Uzman Erbaşlara Kadro Meselesi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin özel ve oldukça kalabalık olan personelleri arasında yer almakta olan uzman erbaşlara kadro verilmesi ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi gündeminde görüşmeler gerçekleşiyor. Adalet ve Kalkınma Partisi grup başkanvekili Bülent Turan yapmış olduğu açıklamaya göre uzman çavuşlara kadro verilmesiyle ilgili çalışmalar başlatılmış ve görüşmeler devam ediyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda Kasım ayının başında uzman erbaşların sorunları ile ilgili konuşmalar gündeme oturdu. Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda gündem dışı olarak söz alan İstanbul milletvekili İzzet Ulvi Yönter Uzman çavuşların sorunlarını gündeme getirdi. Oturumun hemen açılışında gündem dışı olarak söz alan İzzet Ulvi Yönter uzman erbaşlara kadro verilmesi ile ilgili ve çeşitli problemlerle ilgili söz hakkı istedi. Bunun üzerine Hükümet kanadındaki yetkililer uzman erbaşlara kadro meselesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirttiler.

“Uzman Erbaşlar Sözleşmeli Değil Kadrolu Olsun”

MHP İstanbul milletvekili olan İzzet Ulvi Yönter Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışında gündem dışı olarak söz olarak kürsüye çıktı ve uzman erbaşların sorunlarını dile getirdi. Özellikle uzman erbaşların Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ön saflarında mücadele verdiğinden dolayı büyük büyük hayati risk altında da bulunduğunu sözlerine ekledi. Buna rağmen uzman erbaşların 3269 sayılı kanun gereğince sözleşmeli personel statüsünde çalışmak zorunda olduğunu ve bunun büyük bir haksızlık olarak algılanması gerektiğini dile getirdi. Bunun düzeltilebilmesi için yapılması gerekenin ise son derece basit olduğunu ve uzman erbaşların sözleşmeli personel statüsünden çıkartılarak kadrolu Türk silahları Kuvvetleri personeline dönüştürülmesinin yeterli olacağını sözlerine ekledi.

Uzman Erbaşa Kadro Hazırlığı

MHP milletvekili İzzet Ulvi Yönter’in kürsüde yapmış olduğu uzman erbaş sorunları ve kadro meselesi ile ilgili olan açıklamasından sonra Adalet ve Kalkınma Partisi grup başkanvekili Bülent Turan söz aldı. Grup başkan vekili Bülent Turan yapmış olduğu kısa açıklamada uzman erbaşların sözleşmeli personel statüsünden çıkartılarak kadrolu personel statüsüne alınması için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

 

Grup başkan vekili Bülent Turan yapmış olduğu uzman erbaşa kadro açıklamasından sonra MHP milletvekili İzzet Ulvi Yönter Turan’a teşekkür ederek uzman erbaşların diğer sorularını da dile getirdi. Buna göre Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden yapmış olduğu açıklamada Yönter uzman erbaşların beylik tabancalarının olmamasının uzman erbaşları savunmasız bıraktığını belirtti. Ayrıca diğer Türk Silahlı Kuvvetleri personellerinde olduğu gibi uzman erbaşların da orduevlerinden faydalanmasına ve emeklilikle ilgili yasal düzenlemelerin daha efektif bir hale getirilmesine katkı sunmak istediğini dile getirdi.


Hakkında Yazar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KONULAR

Sözleşmeli Erlikte Giderken Götürülmesi Gerekenler Nelerdir?

Sözleşmeli erlikte giderken götürülmesi gerekenler arasında sınav koşullarına ve daha sonrasında sınavda başarılı olunması ile …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Sorgu: 161
Sure: 2,087