Anasayfa / Sözleşmeli Er Alımları / Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2018 Sözleşmeli Er Alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2018 Sözleşmeli Er Alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2018 Sözleşmeli Er Alımı

Profesyonel orduya geçiş süreci içerisinde başlatılan sözleşmeli er alımları konusunda 2018 yılı için alımların yapılacağı 22 Şubat 2018 tarihinde duyurulmuş oldu. Devler Personel Başkanlığı tarafından duyuruya göre Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev yapmak üzere sözleşmeli er alımı yapılacağı belirtildi. Yayınlanan Sözleşmeli er alımı 2018 başvuru kılavuzu ile sözleşmeli erler için nasıl bir başvuru sürecinin yapılacağı ve kimlerin alınacağı da belirtilmiş oldu. Buna göre kılavuzda belirtilen şartları taşımakta olan herkesin sözleşmeli er olması mümkün olacak. Başvuruların yapılması için ön başvuru yapılması gerekmekte. Bu ön başvurular ise Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesi üzerinden yapılabilecek.
Yapılacak ön başvuru ve sonrasındaki işlemlerde sınav ve seçim işlemleri, yapılacak başvuru evraklarının incelenmesi, fiziki olarak değerlendirmenin yapılması, fiziki yeterlilik sınavlarının ve testlerinin yapılması, mülakatın yapılması, sağlık raporunun ve gerekli soruşturmaların yapılması şekilde sürdürülecektir. Özellikle 2018 sözleşmeli er alımı konusunda yayımlanan kılavuz ile akıllardaki tüm sorulara yanıt verilmiş olmaktadır. Yapılacak olan başvuruları kimlerin yapacağı, hangi şartları taşıyanların bu başvuruları yapabileceği, başvuru sürecinin tüm detayları ve sonrasında sözleşmeli er adaylığı ile ilgili tüm detaylar Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan kılavuzda açık bir şekilde belirtilmiş olmaktadır.

Sözleşmeli Er Alımında Şartlar ve Yapılacaklar Nelerdir?

Yayımlanan kılavuzun incelenmesi ile özellikle kimlerin sözleşmeli er olabileceği konusunda şartları görmek mümkündür. Buna göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev yapacak sözleşmeli er başvurusunu en az ilkokul mezunları yapabilmektedir. Ayrıca yurtdışında bunun dengi bir okul bitirmiş olması da yeterli görülmektedir. Bunun yanında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve askerlik görevini tamamlamış olması da gerekmektedir. 2018 sözleşmeli er şartları arasında okul ile ilişkinin bitmiş olması da yer almaktadır. Bunlar yanında 01 Ocak 2018 tarihi itibari ile 25 yaşını tamamlamamış olan kişiler bu başvuruları yapabilecektir. Ayrıca 2018 yılı ocak ayı itibari ile 20 yaşını tamamlamış olmakta şartlar arasında bulunmaktadır. Yapılacak adli sorgulamada herhangi bir suça karışmamak olmak, terör örgütleri ile herhangi bir bağlantısının olmaması da gerekmektedir.

Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılacak?

Başvuruların yapılması için gerekli olan şartlar 2018 sözleşmeli er alım kılavuzunda detaylı olarak belirtilmiştir. Buna göre askerliğe elverişli olan ve askerlik görevini yapmış olan kişilerin 20 yaşını doldurmuş ve 25 yaşını aşmamış olanları gerekli diğer şartları yerine getirmesi ile başvuru yapabilmektedir. Yapılacak başvurular en geç 31 Aralık 2018 tarihine kadar yapılabilecektir. 2018 sözleşmeli er başvuruları için yapılacak ön başvuru Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bu siteden online olarak ön başvuruların yapılması gerekmektedir. Askerlik görevini devam ettirmekte olan kişiler içinde ön başvurunun yapılması ardından gerekli dilekçelerini hazırlayarak kıta amirliklerine iletmeleri gerekmektedir.

Sözleşmeli Er Hakları ve Maaşları Nedir?

Ülkemizde profesyonel orduya geçilmesi konusunda uzman çavuşların alımı daha eski tarihlerde yapılmaya başlanmıştır. Bunlardan sonra profesyonelleşmenin hızlandırılması ile sözleşmeli er alımları da yapılmaya başlanmıştır. Oldukça ilgi gören ve tercih edilen sözleşmeli er alımı konusunda 2018 yılı için gerekli şartların nasıl yapılacağı da belirtilmiş olmaktadır. Buna göre yapılacak olan ön başvurular sonrasında gerekli incelenmenin yapılması ile gerekli diğer işlemlerinin yapılması da sağlanmaktadır. Oldukça önemli avantajların sunulduğu sözleşmeli er için ülkemiz standartlarının üzerinde maaşlar ödendiği de bilinmektedir. Bu nedenle birçok gencin sözleşmeli er olarak orduda profesyonel görev almak istediği bilinmekte ve başvurulara yoğun ilgi gösterilmektedir.


Hakkında admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KONULAR

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli Er Alımı Yapacak

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yer almakta olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı zaman zaman eksik olan personellerini …

Yorumlar

  1. Bende paralı askerlik olmak istiyorum vatan için çanım fada komando jandarma

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Sorgu: 163
Sure: 2,082