Anasayfa / Askeri Haberler / Jandarma Lojistik Hizmet Destek Komutanlığı Bünyesine İŞKUR İle Birlikte Daimi Personel Alımı Yapılacak

Jandarma Lojistik Hizmet Destek Komutanlığı Bünyesine İŞKUR İle Birlikte Daimi Personel Alımı Yapılacak

Jandarma Lojistik Hizmet Destek Komutanlığı Bünyesine İŞKUR İle Birlikte Daimi Personel Alımı Yapılacak

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde çalışmak üzere daimi olarak işçi alımı yapılması için İŞKUR’la protokol yapıldı. Jandarma Lojistik hizmet destek Komutanlığı’nda çalışacak olan işçilerin alımı için İŞKUR ile işbirliğine gidiliyor. Daimi işçi statüsünde çalışacak olan personel, Ankara ili kapsamında 1 kişilik açık pozisyonunda görev yapacak.

Jandarma Lojistik Daimi Personel Başvuru Şartları Nelerdir?

Jandarma Lojistik hizmet Destek Komutanlığı bünyesinde İŞKUR kapsamlı olarak görev yapacak olan daimi personel işçi en az ilköğretim mezunu olmak zorunda. Bununla beraber açık olan kadroya başvurmak isteyen adaylarda mutlaka Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaların da bulunması gerekiyor. Bu sertifikalardan birincisi depo elleçleme sertifikası olarak başvuru şartnamesinde yer alıyor. Ayrıca yükleme boşaltma depolama işleri ile ilgili sertifikalar alınmışsa bu da başvuru şartlarında geçerli kabul edilecek. Bununla birlikte dikkat edilmesi gereken en önemli başvuru şartlarından bir başkası ise terörle mücadele kanunu ile alakalı.
21 Haziran 1927 tarihli olarak 1111 askeri kanununa tabi ve 1076 sayılı çıkarılmış olan kanun kapsamında askerlik vazifesini ifa ederken terörle mücadele kanunu kapsamında belirlenmiş olan 21. madde şartlarını belgelendiren bütün adaylar başvuru yapabilecek. 3713 sayılı terörle mücadele kanunundaki şartları taşıyan herkes Ankara’daki 1 kişilik personel açığı için başvuru hakkına sahip olacak.
Eğer yukarıda belirtilmiş olan şartlar tutuyorsa başvuru işlemlerinden sonra atama yapıldığında Ankara Etimesgut Bahçekapı Mahallesi’nde Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Şehit Orgeneral Eşref Bitlis Kışlası’nda açık olan kadroda daimi işçi statüsünde görev yapılabilecek.

Jandarma Lojistik Hizmet Destek Komutanlığı Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

İŞKUR ile işbirliğine giderek Jandarma Lojistik Hizmet Destek Komutanlığı bünyesinde istihdam edilecek olan daimi işçi alımı sadece Ankara’daki Şehit Orgeneral Eşref Bitlis Kışlasındaki açık kontenjanı kapsıyor. Ankara’daki açık olan kadroya başvuru yapabilmek için Terörle Mücadele Yönetmeliği baz alınmaktadır. Buna göre başvuru yapmak isteyen adaylar İŞKUR şubeleri üstünden başvurularını gerçekleştirebilirler. İŞKUR İl müdürlüklerine bizzat kendileri giderek başvuru yapmaları gerekiyor. Jandarma Genel Komutanlığı Lojistik hizmet destek hattı kapsamında daimi işçi olarak görev yapılabilmesi için açılmış olan başvurular 9 Mart 2018 tarihinde son bulacak. 9 Mart 2018 tarihine kadar yukarıda bahsedilmiş olan şartları taşıyanlar ve en az ilkokul mezunu olanlar İŞKUR şubelerine giderek başvurularını yapabilirler.

Daimi İşçi Başvurusunu Kazanan Adaylar Nasıl Belirlenecek?

Son derece cazip bir iş fırsatı sunmakta olan Jandarma Lojistik Hizmet Destek Komutanlığı’ndaki daimi işçi kadrosuna yoğun bir başvurunun yapılması bekleniyor. Başvuru yapmış olan adayların 3 katı kadarı sıralama ile belirlenmektedir. 9 Mart 2018 tarihine kadar başvurular yapıldığında bütün başvurular şartlar bakımından gerekli olan mercilerce değerlendirilecektir. Kesinlikle şartları tutmayan adayların başvurusu kabul edilmeyecektir. Başvurusu kabul edilmiş olan adaylar içerisinden Şehit Orgeneral Eşref Bitlis Kışlası Jandarma Lojistik Komutanlığı’nda görev yapacak olan personel ise kurayla belirlenecek.

15 Mart 2018 tarihinde saat 11 00 ile 12.00 arasında boş kadronun bulunmuş olduğu Şehit Orgeneral Eşref Bitlis Kışlası Jandarma Lojistik Komutanlığı’nda kura çekimi yapılacaktır.
Başvuru yapacak olan adaylar kesinlikle güvenlik taramasından geçirileceğinden dolayı bu konudaki ölçütler mutlaka sağlanmalıdır. Buna göre daha önce herhangi bir şekilde hürriyeti kısıtlayıcı şekilde hüküm giymemiş olma şartı adaylarda aranmaktadır. Ayrıca adaylar kesinlikle Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör listesine alınmış olan hiçbir yapı ile iltisaklı olmamak durumundadır. Güvenlik taramasından da olumlu sonuç almış olan adaylar başvuru yapmak istediklerinde İŞKUR kanalından bizzat başvurularını gerçekleştirebilirler.


Hakkında admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KONULAR

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alıyor EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) sözleşmeli personel alım ilanının ayrıntıları …

Yorumlar

  1. Ben mehmet kaynakciyim her iside yaparim boya badana bahce isleri ozel sektorde calisiyorum surekli il disina gittigim icin memnun degilim is ariyorum insallah elimden tutan biri cikar.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Sorgu: 156
Sure: 3,688