Anasayfa / Uzman Çavuş Alımları / İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Uzman Çavuş Alımları Ne Zaman Başlayacak?

İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Uzman Çavuş Alımları Ne Zaman Başlayacak?

İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Uzman Çavuş Alımları Ne Zaman Başlayacak?

Jandarma Genel Komutanlığı geçmiş yıllarda ihtiyaç duyduğu personel alımını kendisi gerçekleştirmekteydi. Fakat değişmiş olan kanunlarla birlikte Jandarma Genel Komutanlığı İç İşleri Bakanlığı bünyesinde hizmet vermeye başladıktan sonra personel alımı işlemleri, İçişleri Bakanlığı ile koordinasyon içerisinde yürütülmekte ve İçişleri Bakanlığı üstünden sürdürülmektedir. İçişleri Bakanlığı bünyesinde Jandarma Genel Komutanlığı, faaliyetine başladıktan sonra özellikle Lojistik sınıfında ilkokul mezunu personel alımına gitmektedir.

Geçtiğimiz yıllarda da jandarma Genel Komutanlığı, İçişleri Bakanlığı ile koordine olarak ilkokul mezunu askeri personel alımı gerçekleştirilmiştir. Gerçekleşen personel alımının pek çoğu lojistik sınıfında olduğundan dolayı özellikle ilkokul mezunları için oldukça güzel bir iş fırsatı ortaya çıkmıştı.

2018 yılı jandarma uzman çavuş personel alımı gerçekleştirilmesinde yine lojistik sınıfı için ilkokul mezunlarına fırsat doğacak. Şu an itibariyle net olarak Jandarma Genel Komutanlığı’ndan uzman erbaş ve uzman çavuş askeri personel alımı ile ilgili bir bilgi verilmemiş olsa da geçmiş yıllarda olduğu gibi personel alımına 2018 yılında da devam edileceği düşünülüyor.

Lojistik Sınıfa Askeri Personel Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde ilkokul mezunu uzman çavuş statüsünde lojistik personel alımı gerçekleştirilmektedir. Özellikle ilkokul mezunlarının daha çok lojistik alanında istihdam edilmesi İçişleri Bakanlığı tarafından personel alım duyurularında sunulmaktadır. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde lojistik bölümünde faaliyette bulunacak olan ilkokul mezunları daha çok hizmet sınıfında görev yapmaktadır. Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2018 yılı için de aşçı olarak hizmet yapacak olan uzman çavuş alımı yapılacaktır. Aynı şekilde berber, terzi, şoför, teknisyen gibi en az ilköğretim mezunu uzman erbaş uzman çavuş alımı 2018 yılı içinde yapılacaktır.

İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Alım Şartları Nelerdir?

Şu ana kadar yapılan duyurular itibarıyla 2018 yılı için toplam 13213 uzman erbaş alınacağı belirtildi. Fakat alınacak olan uzman erbaşların kaçının lojistik sınıfında istihdam edileceği netlik kazanmış durumda değil. Uzman çavuş alımı yapılabilmesi için aşağıdaki şartların adaylarda bulunması gerekiyor.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak
 • Lojistik sınıfında görev yapabilmek için en az ilkokul mezunu olmak
 • 1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 20 yaşından gün almış olmak ve 27 yaşını geçmemiş olmak
 • Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından belirlenmiş olan boy kilo endeksine göre en az 164 santimetre boyunda olmak ve kilo endeksinde belirtilen sınırların altında ve üstünde olmamak
 • Güvenlik soruşturmasından olumlu not almak
 • Hiçbir şekilde cezayı müeyyideye uğramamış olmak, hükmün ertelenmesi, verilen cezanın ertelenmesi dâhil hiçbir şekilde ceza almamış olmak.
 • Adli ve askeri mahkemeler tarafından 30 günü geçen hürriyeti bağlayıcı suçlardan ceza almamış olmak
 • Taksirli suç sebebiyle altı ay ve daha fazla süreyle hürriyeti bağlayıcı suçlardan ceza almamış olmak
 • Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şerefine, onuruna gölge düşürecek hiçbir şekilde davranışta bulunmamak; çeşitli siyasi oluşumlar ve ideolojiler içerisinde yer almamak
 • Vücut yapısında göze batan herhangi bir bozukluk olmamak, görünen kısımlarda hiçbir şekilde dövme bulunmaması, vücudun herhangi bir yerinde sigara yanığı veya jilet izi gibi tahrip edici unsurların olmaması.

Uzman Çavuş Uzman Erbaş Alım Tarihi Belli Oldu Mu?

İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak görev yapmakta olan Jandarma Genel Komutanlığı’nda istihdam edilecek olan ilkokul mezunu lojistik sınıfı uzman erbaş ve uzman çavuş alım tarihi henüz belli olmadı. Konu ile ilgili gerekli olan çalışmalar yapılıp netlik kazandığında Jandarma Genel Komutanlığı’nın resmi sitesinde duyuru yapılacaktır. İlkokul mezunu uzman erbaş ve uzman çavuş alımı ile ilgili gerekli olan resmi duyurular yapıldığında yine burada size bilgi verilecektir.


Hakkında admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KONULAR

2018 Yılı Sahil Güvenlik Uzman Çavuş Alımı Ne Zaman?

2018 Yılı Sahil Güvenlik Uzman Çavuş Alımı Ne Zaman? Ordu mensubu olarak sözleşmeli personel görevi …

Yorumlar

 1. Aldida ne oldu giden sene mart ayından beri bekliyoruz çok sayıda kişi kontenjana giremedik asıl ve yedeklerden bile kalan oldu yazıklar olsun

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Sorgu: 162
Sure: 2,068