Anasayfa / Sözleşmeli Er Haberleri / Askerlik Yapmadan Sözleşmeli Er Nasıl Olunur?

Askerlik Yapmadan Sözleşmeli Er Nasıl Olunur?

Bir çok kişi Askerlik Yapmadan Sözleşmeli Er Nasıl Olunur?  sorusunu araştırmakta ve bulamamakta. Bizde siz değerli okuyucularımız için bu sorunun cevabını araştırdık. Şimdi daha fazla uzatmadan sorunun cevabına geçelim…

Askerlik Yapmadan Sözleşmeli Er Nasıl Oluyor, ülkemizin şuan içerisinde yer aldığı durum başta olmak üzere her gün gelen acı şehir haberleri, terör sorunuyla mücadele edilmesine rağmen etkili bir çözüm bulunamaması ve bir çok neden yüzünden gençler askerlikten korkmakta veya belli ücret karşılığında askerliği bedelli olarak yapmasına yol açmakta. Bir de sözleşmeli er  durumu var normal şartlar sözleşmeli er askerliğinizin normal süresi tamamlandığında  başvurabilirsiniz.

2014 yılında yapılan son düzenlemelere göre terörle mücadelenin artması ve daha hız kazanması,  ülke korumasının ileriye taşınması için askerlik çağına gelmiş her erkek,  askerliği yapmasa dahi sözleşmeli er olarak başvurabilir kabul ediliği takdirde  Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde hem asker olarak çalışabilir hemde para kazanabilir. Eğer ki ileri ki zamanlarda sözleşmeli erlikten istifa etmek isterse görev yaptıkları sürenin yaklaşık olarak 3’te 1 askerlik görevinden düşürülür. Askerlik görevinden düşürüldükten sonra askerliklerini tamamlamaları beklenir. Bu durumun en avantajlı yönlerinden birisi ise  yuva kurmuş, çocuk sahibi kişilerin askere gittikleri zaman zorluklar içerisinde ve hep ailesinde aklının kalmasına engel olabilecek. Ayrıca uzman çavuş olabilmek için en az lise veya onun denginde bir okuldan mezun olmanız gerekmektedir. Umarım yazımız sizler için faydalı olmuştur.

Sorularınız için soru sor bölümünden ya da alt tarafa yorum yaparak sorabilirsiniz.  En kısa sürede cevap verilecektir.

 


Hakkında admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KONULAR

Sözleşmeli Erlikte Firar Etmenin Cezası Nedir?

Sözleşmeli erlikte firar etmenin suçu nedir sorusu birçok sözleşmeli er adayı tarafından merak edilen konuların …

Yorumlar

  1. Ünal Kılıç

    Nerden basvuralabiliriz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Sorgu: 167
Sure: 1,142