Anasayfa / Sözleşmeli Er Haberleri / 2017 Yılı Sözleşmeli Er Maaşları

2017 Yılı Sözleşmeli Er Maaşları

Sözleşmeli Er Maaşları her yıl geçtikçe güncellenmekte. Maaşlarda ek zamlar ve ohal gibi ek tazminatlar yüzünden değişiklikler olabiliyor. Şimdi bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza 2017 Yılı Sözleşmeli Er Maaşları hakkında bilgi vereceğiz. Daha fazla uzatmadan geçelim…

Sözleşmeli Er Maaşları her yıl geçtikçe güncellenmekte. Maaşlarda ek zamlar ve ohal gibi ek tazminatlar yüzünden değişiklikler olabiliyor. Aşağıda size vereceğimiz bilgiler direkt olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı sitesinden alınmıştır yani hepsi doğru ve gerçek bir maddedir. Şimdi daha fazla uzatmadan 2017 yılı sözleşmeli er maaşlarına geçelim.

MAAŞ VE ÖZLÜK HAKLARI

 • Sözleşmeli erbaş ve erlerin giyecek, bakım ve barınmaları hepsi devlet tarafından karşılanmaktadır. Yani üst yiyecek ve barınak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok.
 • Sözleşmeli er adayları  başta olmak üzere Sözleşmeli er adayları 5510 sayılı Sosyal Sigortalar  kanuna göre direkt sigortalanır. Yani arkadaşlar göreve başladığınız andan itibaren sigortanız başlar.
 • Sözleşmeli er adayları eğitim birliklerinde eğitimlere başladıkları andan itibaren, aylık verilen ücretin yaklaşık olarak üçte ikisi ödenir. Müteakiben sözleşme tarihinin hemen ardından aylık ücret  neyse  o ödenmeye başlar.
 • Sözleşmeli erbaş ve erlerin 30 gün kanuni izin başta olmak üzere 15 gün mazeret alma izni vardır. Yani arkadaşlar çok ölümcül ve kalıcı  olaylar haricinde 45 gün izinleri bulunmaktadır.
 • Askerlik görevini daha yerine getirmemiş ve üç yıl sözleşmeli er olarak görev alanların askerlik hizmeti yapılmış olarak sayılır.
 • İlk yapmış oldukları biten erbaş ve erler kanunlar dahilinde istedikleri takdirde uzman erbaş veya astsubaylığa başvuru yapma şanslarına sahipler.
 • Sözleşmeli erbaş ve er olarak yaklaşık olarak 7 yıl görev yapıp bırakan kişiler istedikleri takdirde boş kurumlarda memur olarak çalışabilirler.
 • Sözleşmesi bitmiş olan erler sözleşmeli erbaş ve erler, sözleşmelerini feshetme nedenlerine göre hizmet ettikleri süre kadar veya hizmet ettikleri sürenin yarısı kadar sigortalı sayılırlar.
 • Türk Silahlı Kuvvetlerinden sözleşmesi sona erdiği için veda eden erbaş ve erlere belli miktarda tazminat verilir.

Aşağıdaki vermiş olduğumuz resimden 2017 Yılı Sözleşmeli Er Maaşlarına göz atabilirsiniz.


Hakkında admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KONULAR

Sözleşmeli Erlikte Firar Etmenin Cezası Nedir?

Sözleşmeli erlikte firar etmenin suçu nedir sorusu birçok sözleşmeli er adayı tarafından merak edilen konuların …

2 Yorum

 1. Sağ böbrekte 77*11mm. Sol böbrek 120*23 mm boyunda
  Sağ böbrekte küçülme var
  Devret hastahane sine gitsem sonuç ne olur
  Komando olamaz mı meslekten men mi olur
  2013 lüyüm
  Birde diz kapağında yanma
  Var ondan. Ne rapor çıkar
  Aynı şekilde komando olamaz çıkar mı

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Sorgu: 177
Sure: 2,806