Anasayfa / Uzman Çavuş Alımları / 2017 Yılı Kara Kuvvetleri Uzman Çavuş Başvurusu

2017 Yılı Kara Kuvvetleri Uzman Çavuş Başvurusu

Milli Savunma Bakanlığı ,Kara Kuvvetleri komutanlığı bünyesinde Uzman Erbaş alımlarına başlayacak . Bildigimiz Üzere  FETÖ  (Fetullahçı Terör Örgütü )15 Temmuz Askeri Darbe Girişimi nedeniyle TSK içerisindeki FETÖcülere karşı yapılan ihraç ve açığa alma ve başvuru ve işlemleri tamamlanıp atama bekleyen adaylara 2.güvenlik soruşturması yapılabilmesi sebeplerinden dolayı PERTEM tüm atama işlemlerini dondurmuş ve Başvuruları Kapatmıştı.

Edinilen Bilgilere göre Milli Savunma Bakanlığı  Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki Uzman Erbaş kadrosunu tamamlamak için UZMAN Erbaş Temini yapacak.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, en az lise mezunu veya yurt dışı dengi bir okuldan mezun olmak gibi Ön Başvuru şartlarına sahipseniz Kara Kuvvetleri Komutanlığından Uzman Erbaş olarak Ön başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru Şartları Şu şekildedir ;

01 Ocak 2017 tarihinden itibaren terhislerinden tam olarak 3 yılını geçirmemiş olmak gerekir. Değiştirilmemiş nüfusa göre 01 Ocak 2017 tarihi itibari ile 26 yaşından gün almamış olmak ve 26 yaş üstü olmamak gerekmektedir.

Adaylar ön başvurularını Kara Kuvvetleri Komutanlığı Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Başkanlığı http://www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Uzman.aspx internet sitesinden yapabilirler. Ön başvurusu kabul edilen adaylar 2017 yılı içerisinde yazılı sınava ve Mülakatlara tabi tutulmak üzere çağrılacaktır. Ayrıca 2017 yılı içerisindeki Başvurular Yıl sonuna kadar geçerlidir ve Adaylar Sıraya konularak çağırılmaktadır. Başvuru Yaptıgınız Ay içerisinde ve ya ertesi ay içerisinde Çağrılmazsanız Sıkıntı yapmayın. Ayrıca Adaylar 1 Yıl içerisinde 1 Kez Başvuru Yapma hakkına sahiptirler.

Uzman Erbaş olarak ön başvuruları kabul edilen adaylar yazılı sınava çağrıldığında yanlarında istenilen evrakları eksiksiz getirmeleri ve burada personel temin merkezine evraklarını vermeleri istenir. Yazılı sınav sonucunda adaylar; Fiziki Yeterlilik ve Dayanıklılık Testi, ön sağlık muayenesi, sözlü mülakat testlerinden geçmektedirler. Bu aşamalarda başarılı olan ve sıanvı geçen adaylar Kara Kuvvetleri Komutanlığında Uzman Erbaş olarak eğitimlerin ardından atanmalar gerçekleşmektedir.

 

K.K.K.’de Uzman Erbaş olmak isteyenler detaylı bilgi için başvuru aday formunu http://www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Uzman.aspx internet sitesinden mutlaka okumaları gerekir.

 


Hakkında admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KONULAR

İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Uzman Çavuş Alımları Ne Zaman Başlayacak?

İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Uzman Çavuş Alımları Ne Zaman Başlayacak? Jandarma Genel Komutanlığı geçmiş yıllarda …

6 Yorum

  1. Ben lise mezunu değilim ama ortaokul mezunuyum başvuru yaptım lise açıktan gözüküyor askerliği asayiş komando olarak yaptım gezici tim olarak bu bende bı sorun olurmu ortaokul lise açıktan gozukmesi

  2. Uzman çavuş komando jandarma olmak istiyorum

  3. Uzman çvş olmak istiyorum vatanın ve devletin uğruna hizmet vermek istiyorum

    • Ben şu an jandarma olarak askerlikyapıyorum ama ilk okul mezunuyum ben kara kuvaatlerine uzman çavuş olarak kalmak istiyorum ne gerekiyor

  4. Uzman Çavuş Olmak istiyorum Askerliğimi Denizci Olarak Yaptım Vatanıma Hizmet Etmeyi Canı Gönulden İsterim Ortaokul Mezunuyum

  5. Ben 26 aralıkta mulakaatlara girdim hepsinde basarılı olldum Allaha şükür sağlık raporumda da Komando ouzman erbas cıktı guvenlık srusturmam tahmınen ne zaman bıter egıtıme cagırırlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Sorgu: 165
Sure: 3,956