Anasayfa / Askeri Haberler / 2017 Yılı Jandarma Binlerce Askeri Personel Alımı

2017 Yılı Jandarma Binlerce Askeri Personel Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı yayınlamış olduğu ilanda, en az lise Önlisans ve Lisans mezunu KPSS gereksinimi olmadan Bay ve Bayan Uzman Erbaş, Astsubay ve Subay alımı yapacak. 2017 Yılı Jandarma  Binlerce  Askeri Personel Alımı hakkında tüm detaylar yazımızda…

Jandarma Genel Komutanlığı  Uzman Erbaş, Astsubay ve Subay ihtiyacı bulunması sebebiyle en az lise, Önlisans ve Lisans KPSS gerektirmeden bay ve bayan personel alımında bulunacak. Başvurular bugün itibari ile başlamış durumda. Bu başvurular ise 02 Haziran 2017 tarihinde bitecek.  Başvuracak adaylarımız için aşağıda link vereceğiz. Bu vermiş olduğumuz linke giriş yaparak rahatlıkla başvuru yapmaları mümkün.

Uzman Erbaş Alım Şartları

 • İlk öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmanız gerekmekte,
 • Lise mezunu veya lise dengi bir okuldan mezun olmak,
 • Askerlik görevine halen devam ediyor olmak veya yapmış olmak,
 • Güvenli soruşturmasına olumlu olmak,
 • 25 yaşını geçmemiş veya doldurmamış olmak,
 • Başvurduğu zamandan beri terhisinin 3 yılı geçmemiş olması,

Bu alımlar Jandarma Komando ve Jandarma Emniyet Asayiş branşlarında olacak. Sözleşmeli Uzman Erbaş Teminine başvurular 28 Mayıs 2017 tarihine kadar devam edecek.

Jandarma Astsubay Alımı

 • Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşı olmak,
 • Bay ve Bayan olmak üzere 27 yaşını  geçmemesi,

Başvurular halen devam etmekte. Başvurular ise 2 Haziran 2017 de son bulacak. İlk ve acil yardım teknikeri astsubay adayları üniversitelerde en az iki yıllık olmak üzere; Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım bölümlerinden mezun olması.

Jandarma Subay Alımı

 • Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşı olmak,
 • Bay ve bayan olmak,
 • Yirmi yedi yaşını geçmiş olmamak,
 • Lisansüstü öğrenimini tamamlamış kişilerin ise 31 yaşını geçmemiş olması,

En az 4 yıllık bir üniversiteden; Pilotaj, Pilot Eğitimi, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Havacılık Yönetimi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Hava Trafik Kontrol (ATC), Uçak Mühendisliği, Uçak Motor Gövde Bakımı, Uçak ve Uzay Mühendisliği, Uçak Gövde Bakım, Uçak Motor Bakım, Uçak Gövde-Motor Bakım, Uçak Elektrik- Elektronik, Uçak Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Uçak Teçhizat Bakım, Uzay Mühendisliği, Astronomi ve Uzay Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilg. ve Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Otomotiv Öğretmenliği, Motor Öğretmenliği, Mekatronik Mühendisliği, Mekatronik Öğretmenliği, Mekatronik sistemler Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik Öğretmenliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik Öğretmenliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği gibi bölümlerden mezun olması.

Ayrıca bu alımlara aday vuran kişiler herhangi bir sebep yüzünden askeri okullarla ilişkiğinin kesilmiş olmaması ve Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına katılmış olmaması gerekmektedir.

Adaylar 27 Nisan 2017 ile 02 Haziran 2017 tarihleri arasında şartlara uyum sağladıkları halde bu alımlara internet adresi sayfasından başvurması mümkün.

2017 Yılı Jandarma  Binlerce  Askeri Personel Alımına Başvuru Yapmak İçin;TIKLAYINIZ.


Hakkında admin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KONULAR

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alıyor EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) sözleşmeli personel alım ilanının ayrıntıları …

Yorumlar

 1. orta okul mevzunuyım nasıl olabilirim jandarma uzman çvş

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Sorgu: 156
Sure: 0,956